Kajakové pádlo typ 719S.2

Dvoudílné pádlo na sklolaminátové žerdi s konci zpevněnými karbonem pro vyšší pevnost.

Kajakové pádlo typ 719S.2
Cena: 1 999 Kč
Výběr varianty
Délka

Dvoudílné pádlo na sklolaminátové žerdi s konci zpevněnými karbonem pro vyšší pevnost. Materiál listu pádla z odolného polyamidu v kombinaci se skleněnými vlákny pro zajištění nejlepších mechanických vlastností pádla. Materiál je tak i při zachování vysoké pevnosti velmi lehký. Na pádlu lze nastavit 2 úhly, 0 nebo 60 stupňů. Tento model je osazen na žerdi o průměru 30mm. Záběr pádla je stabilní a silný. Pádlo je určeno jak zkušeným seakajakářům, tak i začátečníkům.
Plocha listu 559cm2
Délka: 210 - 230 cm po 10 cm
Hmotnost: 0,94 kg (podle velikosti)
Barva černá

Fotogalerie

Výběr kajakářského pádla

Kajakářská pádla mají listy na obou stranách žerdě a pádluje se s nimi na obou stranách lodi. Pro rekreační jízdu na kidných nebo mírně tekoucích vodách se používají klasicky tvarované symetrické listy, které jsou mírné prohnuté pro lepší záběr. Pro sportovnější jízdu se používají listy asymetrické, které umožňují stabilnější záběr. Na divokou vodu je tvar listu relativně široký a krátký. Na klidné vody se používají protáhlejší a užší listy v poměru délka/šířka asi 3:1.
 
Levná a odolná pádla se vyrábí z termoplastu s duralovou žerdí. Jejich nevýhodou je vyšší hmotnost. Lehká kompozitová pádla jsou choulostivější.
 

Délka pádla

Délka pádla se určuje podly typu lodi a vodního terénu. Na divoké vodě se používají běžně pádla do 200 cm. Pádla pro nafukovavací kajaky by měla být delší, obvykle 210 až 230 cm. Délku pádla ovlivňuje také styl pádlování. Pádler s vysokou frekvencí záberu upřednostní kratší pádlo, zatímco kajakář s pomalými záběry by měl zvolit pádlo o pár centimetrů delší. 
Určení délky kajakářského pádla: na rekreační pádlování a pro nafukovací kajaky na divokou vodu by mělo pádlo sahat zhruba k zápěstí kajakáře (obvykle 195 až 210 cm). Na pádlování na moři a klidnou vodu je vhodné delší pádlo, obvyke 210 - 230 cm.
 

Pootočení pádla 

Listy kajakářských pádel bývají většinou pootočeny o 30°– 90°. Větší úhel pootočení je výhodnější při pádlování proti větru, menší úhel šetří vaše zápěstí a ramena. Některá pádla umožňují úhel pootočení nastavit. Podle směru pootočení rozlišujeme mezi pádlem pravým a levým. U pravého pádla svírá pravá ruka žerď pevně, zatímco levá se při každém záběru přetáčí. Pravá ruka je tedy řídicí.
 

 

 

 

 

© 2012

water wave by arEa50oNe